Tunceli

21.99°C
Çok Bulutlu
Pazar
19.19°C / 31.91°C
Pazartesi
18.61°C / 31.28°C
Salı
17.53°C / 30.19°C
Çarşamba
17.65°C / 31.01°C
Perşembe
19.09°C / 31.7°C
Cuma
19.05°C / 31.16°C

92 yaşındaki Hasan amca Cumhurbaşkanına seslendi

92 yaşındaki Hasan amca Cumhurbaşkanına seslendi

Hasan Kök, 92 yaşında. Ali Haydar Ağa’nın torunu. Dedesinden kalan mallarının zapt edildiğini söylüyor.

Yargı yolu ile haklarını aramış ama yalancı şahitler yüzünden sonuç alamamış.

Kök gazetemize verdiği röportajda, “Ben Hasan Kök, Ali Haydar Ağa’nın torunuyum, Elazığ doğma büyümeyim. Rahmetlik dedemin Tunceli’de bir sürü tapulu arazisi olduğu halde, hiçbir şeyden habersiz olduğum için ben de geldim Tunceli’de Köy Hizmetlerinde işe girdim. Burada öğrendim ki annemin babası Ali Haydar’dan kalan mallarımız var. Tapu Kadastro Genel Müdürlüğünden aynı tapuyu çıkardım. İkinci tapu Zotan Tarlası, Orman İşletme Karşısı, tapu elimde”.

 

 

Mallarının haksız yere işgal edildiğini söyleyen hasan amca “Şimdi burayı zapt eden adamlar bizim malımızı cebren teslim almışlar. Tapusu yok, senedi yok, hiçbir şeyi yok” diyor.

Kök, birçok kuruma başvurmasına rağmen bir sonuç alınamadığını söylerek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a seslendi. “Sayın Cumhurbaşkanım yukarıda Allah aşağıda sana güveniyorum. İnşallah sen bizden yana olursun. Malımızı bize teslim edersiniz.”

Uzun süredir haklarını aradığını söyleyen Kök, “Hemen hemen 10 yıldır bu işlerle uğraşıyorum. Verdiğimiz dilekçelere dahi cevap verilmedi. Asliye hukuk hakimliğine dava açtım. 50 kişi davaya müdahil olmuşlar beni engellemek istiyorlar. Açık konuşuyorum, bana diyorlar ki senin gibi faşiste iş yok, ekmek yok” beyanında bulundu.

 

 

Hayırsever bir kişiliği olduğunu belirten Hasan amca geçmişte iki tane camiye yer verdiğini ve karşılığında da bir beklentisinin olmadığını söyledi.

Amacının çocuklarına ve torunlarına yetecek kadar malı alıp gerisini devlete hibe olduğunu belirtti.

Son Haberler

Image

Sitemizdeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Köşe yazıları, yorumlar ve reklamların sorumluluğu sahiplerine aittir.

Gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun.