Tunceli

21.99°C
Çok Bulutlu
Cumartesi
19.42°C / 31.84°C
Pazar
19.19°C / 31.91°C
Pazartesi
18.61°C / 31.28°C
Salı
17.53°C / 30.19°C
Çarşamba
17.65°C / 31.01°C
Perşembe
19.09°C / 31.7°C
Cuma
19.05°C / 31.16°C

En Değerli Elmas Honk Kong'da Açık Arttırmaya Çıkıyor

En Değerli Elmas Honk Kong'da Açık Arttırmaya Çıkıyor

En Değerli Mavi Elmas Honk Kong'ta Açık Arttırmaya Çıkıyor

Sotheby's Hong Kong, bu yıl Nisan ayında müzayedede satışa sunulan en büyük ve en değerli mavi elması 48 milyon doların üzerinde bir değerle açık arttırmaya sunuyor.

Tek parça olarak müzayedede satılacak olan De Beers Cullinan Blue adlı mavi elmas, yakın zamanda keşfedilen bir en değerli maden konumunda.

15 karattan fazla elmas, 2021'de, dünyanın birkaç son derece nadir mavi elmas kaynağından biri olan Güney Afrika'daki Cullinan Madeninden çıkarıldı.

Sotheby's Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Mücevher Satış Direktörü Frank Everett, mücevherin birçok açıdan dikkat çekici olduğunu söyledi. Everett, “Büyüklüğü nedeniyle nadirdir. 15 karattan fazladır. Canlı bir mavidir. Dahili olarak kusursuzdur. Ve gerçekten de bunun en ender yönlerinden biri kesimdir” dedi. “Sonunda müzayede söz konusu olduğunda bu taşa büyük ilgi göreceğimizi düşünüyorum” dedi. “Piyasa şu anda mücevher için çok güçlü, gerçekten son birkaç yıldır böyle ama en güçlü segmentlerden biri renkli elmaslar. Ve en güçlü renklerden biri mavidir.

Gemologial İnstitute of America (GIA) elması, Sothebys'e göre mümkün olan en yüksek renk derecelendirmesi olan Fancy Vivid Blue olarak derecelendirmesi ve bu değer GIA'ya sunulan mavi elmasların yüzde 1'inden fazlasına verilmedi.

 

Son Haberler

Image

Sitemizdeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Köşe yazıları, yorumlar ve reklamların sorumluluğu sahiplerine aittir.

Gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun.