Tunceli

21.99°C
Çok Bulutlu
Cumartesi
19.42°C / 31.84°C
Pazar
19.19°C / 31.91°C
Pazartesi
18.61°C / 31.28°C
Salı
17.53°C / 30.19°C
Çarşamba
17.65°C / 31.01°C
Perşembe
19.09°C / 31.7°C
Cuma
19.05°C / 31.16°C

Bozayılar Pülümürü mesken tuttu

Bozayılar Pülümürü mesken tuttu

Bozayılar, Tunceli’nin Pülümür ilçe merkezini mesken tuttu. Her akşam aynı saatlerde ilçe merkezine gelen ayılar, karınlarını doyurduktan sonra yeniden ormanlık alana dönüyor. Vatandaşlar da ayıların beslenme anlarını cep telefonu kameralarıyla kayıt altına alıyor.
Tunceli’nin Pülümür ilçesi, yaban hayatı açısından son derece zengin bir doğaya sahip. Başta vaşak, kurt ve ayı olmak üzere birçok yaban hayatının barındığı ilçede yaban hayvanları zaman zaman ilçe merkezine kadar iniyor. İlçeyi mesken tutan yaban hayvanlarının başında ise bozayılar geliyor. Yiyecek bulmakta sıkıntı yaşayan boz ayılar neredeyse her gün ilçe merkezine kadar iniyor. Hayvan sakatatları ve vatandaşların bıraktığı yiyeceklerden karınlarını doyuran ayılar daha sonra yeniden ormanlık alana dönüyor. Akşam saatlerinde gerçekleşen olayı izlemek için birçok vatandaş da ayıların geldiği alanlara giderek fotoğraf ve video çekiyor.
En son ilçe merkezine kadar gelen iki boz ayının karın doyurma mücadelesi uzun uzun cep telefonu kamerasıyla görüntülenirken, karınlarını doyuran ayılar daha sonra ormanlık alana doğru giderek gözden kayboldu.

Ercan Topaç - İsmail Yoleri - İHA

Son Haberler

Image

Sitemizdeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Köşe yazıları, yorumlar ve reklamların sorumluluğu sahiplerine aittir.

Gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun.